27"ASUS Monitor BE27ACSBK
27"ASUS Monitor BE27ACSBK
【調貨商品,下單前請先確認貨況】
2K/網路攝影機/麥克風
USB-C/可選轉/商用專業
Quantity Product set quantity
Add to Wishlist
The maximum quantity per submit is 99999
This quantity is invalid, please enter a valid quantity.
Sold Out
Not enough stock.
Your item was not added to your cart.
Not enough stock.
Please adjust your quantity.
{{'products.quick_cart.out_of_number_hint'| translate}}
{{'product.preorder_limit.hint'| translate}}
Limit {{ product.max_order_quantity }} per order.
Only {{ quantityOfStock }} item(s) left.
Please message the shop owner for order details.
Add to Wishlist
Description
Shipping & Payment
Description
Model BE27ACSBK (IPS)
顯示規格 面板尺寸 27"
支援最大解析度 2560 x 1440
點距 0.233 mm
亮度(Max.) 350cd/㎡
對比度CR(Typ.) 1000:1
動態對比度(ASCR) 100,000,000:1
可視角度(CR>=10) 178°(H)/178°(V)
顯示顏色數 16.7M
反應時間 5ms (GTG)
影像技術 SPLENDID Technology/
ProArt Preset
Yes
Color Temperature Selection 4 modes (Cool/Normal/Warm/User Mode)
PIP(Picture in Picture) -
支援HDCP Yes
HDR (High Dynamic Range) -
聲音/鏡頭
規格
Speaker/Webcam 2W*2
Web Camera : Yes(2.0M Pixels, Rotatable)
I/O 連接埠 數位-HDMI Yes
數位-DVI -
數位-Display port Yes
(DisplayPort 1.2 x 2 (Daisy Chain))
USB-C  USB-C x 1
(USB-C Power Delivery : 80W)
類比 -
耳機孔 Yes
USB Hub USB Hub : 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A
無線投影 -
RJ45 LAN 連接埠 -
訊號頻率 數位 HDMI: 30~122 KHz (H) / 48~75 Hz (V)
DisplayPort, USB-C:
30~122 KHz (H) / 30~75 Hz (V)
類比 -
電源 支援電壓 100V-240V 50/60Hz
消耗電壓(操作) < 21.3W
消耗電壓(待機) < 0.5W
機身設計 機身顏色 Black
仰傾角度 +35° ~ -5°
左右旋轉 +180°~-180°
VESA壁掛 100 x 100mm
安全性 電腦鎖(Kensington lock) Yes
體積 尺吋(W*H*D) 612.4 x (441.8~547.8) x 259 mm