ASUS 華碩 RT-AC1200 V2 AC1200 四天線雙頻無線WI-FI路由器 分享器
【調貨商品,下單前請先確認貨況】
802.11ac 同步雙頻連線
支援AiCloud建立個人雲
高增益5dbi天線*4
Quantity Product set quantity
Add to Wishlist
The maximum quantity per submit is 99999
This quantity is invalid, please enter a valid quantity.
Sold Out
Not enough stock.
Your item was not added to your cart.
Not enough stock.
Please adjust your quantity.
{{'products.quick_cart.out_of_number_hint'| translate}}
{{'product.preorder_limit.hint'| translate}}
Limit {{ product.max_order_quantity }} per order.
Only {{ quantityOfStock }} item(s) left.
Please message the shop owner for order details.
Add to Wishlist
Description
Shipping & Payment
Description
品牌名稱
款式
  • AC系列
類型
  • 4根
適用於
  • 51坪~70坪
保固期
  • 3年保固期
商品規格
    產品分類:AC1200新世代極致效能; 300+867Mbps
    涵蓋範圍:Medium homes
    傳輸量:
    802.11a : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps
    802.11b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps
    802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps
    802.11n : up to 300 Mbps
    802.11ac : up to 867 Mbps
    天線:外部 天線 x 4
    Transmit/Receive:
    MIMO technology
    2.4 GHz 2 x 2
    5 GHz 2 x 2
    記憶體:
    16 MB Flash
    64 MB RAM
    運作頻率:2.4 GHz / 5 GHz
    防火牆與進階功能:
    網路埠規格:RJ45 for 10/100 BaseT for WAN x 1, RJ45 for 10/100 BaseT for LAN x 4
    功能:
    Router app
    Traditional QoS
    Guest Network : 2.4 GHz x 3, 5 GHz x 3
    Dual WAN
    IPTV support
    Beamforming
    按鈕:WPS Button, Reset Button, Power Switch
    LED 指示燈:
    Power x 1
    LAN x 4
    WAN x 1
    Wi-Fi x 2
    電源規格:
    AC 輸入: 110V~240V(50~60Hz)
    DC 輸出:12 V 最大0.5 A 電流
    作業系統支援:
    Windows 10
    Windows 10 64-bit
    Windows 8.1
    Windows 8
    Windows 7
    Windows XP
    Mac OS X 10.6
    Mac OS X 10.7
    Mac OS X 10.8
    Mac OS X 10.9 or Above
    產品尺寸:177 x 126 x 34 mm (寬x長x高)